فهرست محصولات

دستگاه تقطیر 100 لیتری با کندانسور برقی و ترمومانومتر و ویگرو

از {{model.count}}

دستگاه تقطیر و دستگاه عرق گیری

تعداد
نوع
6,290,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...
ویژگی‌ محصول
  • جنس دیگ: آلومینیوم
  • خروجی هر بار دیگ: حدود 18 لیتر
  • ارتفاع دیگ: 74 سانت
  • قطر کف دیگ: 47 سانت
  • مناسب برای: گاز سه شعله جداگانه

دستگاه تقطیر 100 لیتری با کندانسور برقی سایز بزرگ بهمراه ترمومانومتر مناسب تقطیر با حجم بالا بوده و جابجائی آن نیازمند دو نفر می باشد. این دستگاه تقطیر بایستی توسط دو نفر حمل و جابجاء گردد و از سوی دیگر وجود طوقی کف آن که بایستی از گاز سه شعله نیز جهت این دستگاه تقطیر استفاده نمائید باعث شده که دستگاه تقطیر شما سریعتر بجوش بیاید و راندمان بالایی را در هنگام عرق گیری تجربه کنید. از سوی دیگر وجود ترمومانومتر در این دستگاه تقطیر باعث کنترل فشار موجود داخل دیگ و مشاهده لحظه ایه دمای داخل دستگاه عرق گیری شما خواهد بود البته اگر به صفحه لوازم تقطیر هم سری بزنید مشاهده می کنید که انواع لوازم تقطیر موجود در ظروف سلطانی عمل عرق گیری شما را بهتر و حرفه ای تر خواهد نمود. دقت کنید فقط دو سوم از دیگ تقطیر را پر نمائید طوریکه حتماً یک سوم آن خالی باشد تا فشار به دستگاه تقطیر شما وارد نشود.

دستگاه تقطیر عرق گیری 100 لیتری با توجه به اینکه دو خروجه می باشد پس متعلقات آن متفاوت تر از سایز های تک خروجه می باشد که شامل: واشر سیلیکونی دور درب سایز ۱۰×20 - یک متر و نود سانت شیلنگ سیلیکونی سایز ۱۰×۱۵ جهت رابط دیگ و خنک کننده - بیست سانت شیلنگ سیلیکونی  10×۱5 جهت خروجی خنک کننده - دو عدد لوله مسی پانزده سانت سایز 12 بهمراه اتصالات و سه راهی برنجی - 4 عدد واشر فیبری اضافه جهت سوراخ درب - دو عدد ویگرو بهمراه متعلقات نصب آن - بروشور راهنما و بسته بندی در کارتن. از سوی دیگر کندانسور برقی سایز بزرگ - ترمومانومتر بهمراه اتصالات نصب که ظروف سلطانی اقدام به نصب آن خواهد نمود.

دیگ تقطیر 100 لیتری چهار قفل:

دیگ تقطیر 100 لیتری 4 قفل بزرگترین دستگاه تقطیر ظروف سلطانی بوده که بهمراه واشر و قفلهای محکمی که بروی آن قرار دارد مانع از هرگونه پرت بخاری خواهد شد که هنگام عرق گیری بوجود می آید. این دستگاه تقطیر مناسب گاز 3 شعله جداگانه بوده و به تنهائی قابل حمل نیست چرا که دو نفر باید نسبت به جابجائی آن بر روی گاز  و برداشتن آن اقدام کنند. زمان به جوش آمدن این دیگ حدود 2 ساعت بوده و پس از آن حدود 5 ساعت زمان می برد که تقطیر به اتمام برسد. دقت نمائید که حتماً دو سوم از دیگ پر شود که مانع از گرفتگی لوله های کندانسور برقی نگردد. وجود ترمومانومتر مزیت بزرگی بوده چرا که براحتی می توانید فشار و کنترل و دما را مشاهده نمائید.


کندانسور برقی سایز بزرگ :

کندانسور برقی یکی از 3 گزینه ظروف سلطانی برای تبدیل بخار به عرقیات است. مزیت این کندانسور عدم مصرف آب بوده و در صورتیکه نیازمند اطلاعات کافی در این مورد می باشید می توانید به صفحه چه دستگاهی بخرم؟ مراجعه کنید. کارکرد کندانسور برقی طوری بوده که از یک سمت بخار وارد مجاری لوله مسی شده و در مسیر حرکت در داخل لوله مسی با توجه به قدرت فن موجود در پشت دستگاه، بخار کم کم تبدیل به مایع می شود و از قسمت پایینی آن مایه با دمای حدود 26 -27 درجه خارج می شود،

 کندانسور برقی سایز بزرگ با قدرت فن موجود در پشت آن ، قدرت مکندگی هوا به سمت داخل را چنان سرعت می بخشد که در کوتاه ترین زمان بخار 80-90 درجه ای دستگاه تقطیر را به عرقیات مورد نظر شما تبدیل می کند. از سوی دیگر صدای بسیار کم فن آن که در حد صدای فن های موجود (فن دستشویی منزل) می باشد باعث عدم آلودگی صوتی در هنگام عرق گیری شما خواهد بود. 

لوله قسمت بالایی کندانسور برقی مخصوص ورودی بخار بوده که بوسیله بستی که بهمراه کندانسور برقی عرضه می گردد شیلنگ رابط را سفت و محکم خواهد کرد و از سوی دیگر خروجی تقطیر آن قسمت پایینی بوده که در جهت سهولت مشتری، یک عدد شیلنگ 20 سانتی سایز 12*8 در پک دیگ تقطیر شما قرار گرفته است.

ظروف سلطانی جهت دستگاه تقطیر 22 الی 50 لیتری از کندانسور برقی سایز کوچک و از سوی دیگر برای دستگاه تقطیر 100 لیتری از کندانسور برقی سایز بزرگ استفاده می نماید.


ویگرو :

محصولی شیشه ای است که برای اولین بار ظروف سلطانی این محصول بی نظیر را وارد صنعت تقطیر خانگی کرد، ویگرو کمک زیادی به تقطیر جزء به جزء می کند طوریکه هم مزه محصول نهایی را بهبود می بخشد و هم در شفافیت عرقیات شما هنگام عرقگیری بسیار نقش فوق العاده ای ایفاء می کند. 

ویگرو بهمراه گیره آن در جعبه مخصوص عرضه می گردد، پس از نصب آن و اطمینان از بسته بودن قفلهای درب دستگاه تقطیر، گاز را روشن نموده و منتظر جوش آمدن دستگاه تقطیر باشید در صورتیکه شما نسبت به خرید دماسنج (ترمومتر یا ترمومانومتر) اقدام نموده باشید از حدود بالای 75 درجه دستگاه تقطیر شروع به جوشیدن می کند پس با شروع جوشیدن ، قلهای موجود داخل دیگ تقطیر به داخل شیشه ویگرو خواهد آمد و با توجه به وجود مکانیزم سد راهی داخل ویگرو که بصورت سوزنی شکل دیده می شود باعث آن خواهد شد که ناخالصی محصول دوباره به داخل دستگاه تقطیر برگشت داده شود که در اینجا جاذبه زمین نیز به این قضیه کمک شایانی می کند! چرا که محصول سنگین تر برمی گردد طوریکه محصول بهتر دنبال راه فرار گشته و از سمت بالای ویگرو خارج خواهد شد. در این فرآیند هم مزه محصول بهتر خواهد شد و هم شفافیت آن در هنگام عرق گیری بیشتر و بهتر می شود.


ترمومانومتر (دماسنج/فشارسنج): 

با این وسیله که بر روی درب دستگاه تقطیر شما نصب میشود هم می توانید دمای داخل دستگاه را مشاهده کنید و هم می توانید فشار حاصل از عرق گیری را کنترل کنید. طبق آزمایشاتی که ظروف سلطانی با این دستگاه تقطیر  به انجام رسانده است دمای شروع تقطیر از بالای 75 درجه خواهد بود و تا بالای 90 درجه این مهم ادامه پیدا خواهد کرد به این نکته نیز دقت کنید که فشار همیشه باید بر روی صفر باشد چرا که در این حالت خروجی شما برقرار است لذا در صورتیکه عقربه فشار سنج که همیشه بر روی صفر قرار دارد تا حد یک دهم نیز جابجا شد ؛ سریعاً گاز را خاموش کرده و با دستکشی که بخار حاصل از داخل دستگاه تقطیر به دست شما آسیب نرساند شیلنگ سیلیکونی را از مسیر تقطیر خارج نمایید تا بخار فشرده داخل دیگ خارج شود.در صورتیکه که اقدام به انتخاب این محصول برای دستگاه تقطیر خود اقدام نمائید، ظروف سلطانی نسبت به نصب آن با آب بندی مناسب که عاری از هرگونه پرت بخار باشد اقدام می نماید. ( فقط روی درب دیگهای 25 الی 100 لیتری نصب خواهد شد چرا که فضای مناسب بر روی درب دیگ 16 و 22 لیتری وجود ندارد )

قبل از هر چیز لطفاً به بروشور راهنمای داخل کارتن محصول خود مراجعه و آنرا مطالعه نمائید. پس از آن پیشنهاد می کنیم که دستگاه تقطیر خود را با مواد شوینده و آب کاملاً شستشو داده طوریکه مطمئن باشید که هیچگونه ذراتی در مسیر دستگاه تقطیر شما وجود نداشته باشد که این مسیرها شامل لوله مسی روی درب - شیلنگها - لوله مسی خنک کننده و یا کندانسور می باشد. این مسئله باعث آن می شود که خیالتان از بابت مسیر خروجی دستگاه تقطیرتان کاملاً راحت بوده و نگرانی از این مسئله در هنگام عرق گیری نداشته باشید.

اکنون محصول آماده شده خود را در داخل دستگاه تقطیر ریخته و دقت بفرمایید که حتما یک سوم دیگ شما خالی باشد چرا که پر بودن بیش از حد آن باعث می شود که هنگام جوشیدن، مواد و گیاه به سطح بالا آمده و جلوی خروجی را بگیرد که این امر باعث فشار آمدن به دیگ و خطرات جبران ناپذیری خواهد شد.

درب دیگها را بسته و لوله مسی موجود در داخل دیگ را با آچار مناسب سایز آن کاملاً محکم کرده و ببندید ، پیشنهاد می شود به صفحه لوازم تقطیر سایت ما مراجعه کنید تا هم از مزایای ویگرو و هم از لوازم موجود ظروف سلطانی بهره مند شوید. حال پس از اطمینان از محکم بستن لوله مسی بالای درب، داخل لوله مسی را فوت کرده و مطمئن باشید که از کناره های اطراف درب و قفلها هیچگونه هوایی خارج نمی شود اکنون گاز را روشن نموده و دیگ خود را بروی آن قرار دهید و منتظر جوش آمدن مواد باشید. 

جوشیدن دستگاه تقطیر، بسته به ابعاد و اندازه دیگ شما متغیر است که معمولا از 45 دقیقه تا 2 ساعت طول می کشد و پیشنهاد می شود در صورتی که دستگاه خود را انتخاب نمودید، از نوع گازی که مناسب آن نیز هست هم مطلع باشید برای این منظور در قسمت مشخصات هر دستگاه و یا در صفحه خرید در زیر ویژگی محصول این مورد کاملاً مشخص شده است یادآور می شویم که دستگاه تقطیر 100 لیتری مناسب گاز سه شعله جداگانه می باشد. از طرفی در صورتیکه مبادرت به خرید ترمومانومتر (دما/فشار سنج) نمائید پس از یکبار استفاده از دستگاه تقطیر خود متوجه زمان جوش آمدن و یا پایان کار خود خواهید شد. این امر مستلزم تجربه بوده و بسته به نوع موادی که داخل دستگاه تقطیر خود می ریزید متفاوت است. 

بخار تقطیر با شروع جوش آمدن کم کم به سمت شیلنگ سیلیکونی آمده و باعث داغی آن خواهد شد البته شیلنگ سیلیکونی های مورد استفاده در ظروف سلطانی کاملاً مقاوم در برابر حرارت و بو بوده طوریکه مشکلی در این مسئله بوجود نمی آورد. پس از شاهد داغ شدن و وجود قطراتی در داخل شیلنگ سیلیکونی نوبت آن است که ورودی آب خنک کننده سطلی و یا کندانسور شیشه ای را باز نموده که آب گردش داشته باشد. و یا فن کندانسور برقی را روشن نمائید در این شرایط متوجه شدت گرمای بالایی خواهید بود که در چند دور بالایی ایجاد شده است.

مایع تقطیری که اکنون وارد ظرف شما شده است را تا زمانی جمع آوری کنید که به میزان دلخواه مزه خود برسید. بعنوان مثال اگر شما نسبت به ساخت عرق نعنا اقدام می کنید در جریان باشید مزه مایع تقطیر اولیه بسیار تند بوده چرا که مستقیماً مواد اصلی در حال تقطیر می باشد که با کمترین میزان آب در حال خروجی است ولی پس از مدتی میزان آب موجود در دستگاه تقطیر نیز بسمت خروجی تقطیر هدایت شده که در این شرایط مزه محصول شما ملایمتر خواهد شد پس لازم است کلیه مایعاتی که تقطیر شده است را باهم قاطی کنید و مجدداً نسبت به تست مزه محصول نهائی اقدام کنید و در هر شرایطی به مزه واقعی محصول خود رسیدید گاز را خاموش کنید.

اتمام کار شما زمانی خواهد بود که طبق دستور بالایی عمل نمائید البته این مسئله بسته به تقطیر هر نوع موادی تا حدی متفاوت است در این شرایط گاز را خاموش کرده و با دستکشی مناسب شیلنگ سیلیکونی را به آرامی از بالای درب دستگاه تقطیر باز نمائید تا بخار جمع شده و فشرده داخل دیگ تقطیر به آرامی خارج شود. پس از اطمینان از اتمام بخار داخل دیگ اکنون می توانید قفلها را به آرامی باز نموده و درب آنرا بردارید در این شرایط متوجه خواهید شد که هنوز میزان زیادی از آب و گیاه در داخل دیگ وجود دارد که این مواد، پسمانده عمل تقطیر شما می باشد پس نسبت به ریختن آن در جایی مناسب اقدام کنید و با اتمام این روند، حتما دیگ تقطیر خود را بهمراه اتصالات مربوطه کاملاً با مواد شوینده شستشو دهید. لازم به ذکر است حتماً خنک کننده و یا کندانسور مربوطه را هم از وجود مایعات تقطیر کاملاً تمیز و پاک نموده طوریکه زمینه مناسب را جهت تقطیر بعدی برای دستگاه خود فراهم کنید.

جنس دیگ
آلومینیوم
خروجی هر بار دیگ
حدود 18 لیتر
ارتفاع دیگ
74 سانت
قطر کف دیگ
47 سانت
مناسب برای
گاز سه شعله جداگانه
حداکثر ظرفیت پر کردن دیگ
75 لیتر
ضخامت ورق
2/3 میلیمتر
خروجی ساعتی
حدود 5 - 4 لیتر
نوع اتصالات دیگ
برنجی از جنس مرغوب
سایز لوله مسی کندانسور
10 میلیمتر
متراژ لوله مسی خنک کننده
19 متر
نوع کندانسور
سایز یک اسب
فاصله بین فین های کندانسور
3 میلیمتر
رضا بامری
150 روز پیش

سلام واقعا کیفیت دیگه و سرد برقی تون عالیه.همه جوره نسبت ب سایره دیگه ها برتری داره.فقط کاش ریجت هم تو محصولات تون میشد اضافه کنید چون واقعا حیف ک خرید کلی رو از شما کنیم و اون وقت برا خرید ریجت ب فروشگاه دیگه ای مراجع کنیم.

150 روز پیش

وقت بخیر . ممنون از پیام شما . در برنامه آینده داریم.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...