چه دستگاه تقطیری بخرم؟


دستگاه تقطیر یکی از محصولات پرطرفدار و پرکاربرد در صنایع مختلف است. این دستگاه با استفاده از فرآیند تبخیر و کندانس، می‌تواند مایعات با نقطه جوش‌های متفاوت را از هم جدا کند و ترکیبات پیچیده را تصفیه نماید. دستگاه تقطیر در آزمایشگاه‌ها، کارخانه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز عطرسازی، گلاب‌گیری و عرق‌گیری کاربرد دارد.

ما به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و فروشندگان دستگاه تقطیر در کشور، افتخار داریم که با ارائه محصولات با کیفیت و قیمت مناسب، رضایت مشتریان خود را جلب کنیم. ما دارای نمایندگی‌های فعال در سراسر کشور هستیم که می‌توانند خدمات پس از فروش، نصب، راه‌اندازی، آموزش و تعمیرات را به شما ارائه دهند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت ما، از محصولات ما، نمایندگان ما و نحوه سفارش دستگاه تقطیر اطلاع پیدا کنید. همچنین می‌توانید با تماس با شماره تلفن ما، مشاوره رایگان دریافت کنید و سوالات خود را مطرح کنید.

ما از شما دعوت می‌کنیم که با ما همراه شوید و از فواید دستگاه تقطیر لذت ببرید. ما به شما اطمینان می‌دهیم که با خرید از ما، شاهد کیفیت، سرعت، دقت و امنیت بالای دستگاه تقطیر خواهید بود. ما منتظر تماس شما هستیم.

حال این سوال مطرح است که چه نوع دستگاه تقطیری خریداری کنم ؟

اینکه چه نوع دستگاه عرق گیری و چه سایزی از دستگاه تقطیر خانگی کارآمد می باشد همواره دغدغه اصلی مشتریان می باشد، هرچند که اساس کار دستگاه گلاب گیری در منزل بسیار آسان است طوریکه با تجربه ای نه چندان زیاد در دستگاه تقطیر و با یکبار عمل تقطیر می توانید نتیجه ای خوب حاصل نمائید لیکن ما در اینجا بر آن شدیم تا با توضیحات مفید در خصوص انواع دستگاه تقطیر انتخاب راحت تر و سازنده ای به مشتریان عزیز بدهیم از سویی نیز ظروف سلطانی با تهیه پک های ویژه دستگاه تقطیر انتخاب را برای لوازم تقطیر آسان تر نموده است طوریکه با وارد شدن به این لینک زیر می توانید از کلیه محصولات ما دیدن نمائید. محصولات ظروف سلطانیدستگاه تقطیر عرقگیری با کندانسور آبی

دستگاه عرق گیری با کندانسور آبی


تقطیر با آب قدیمی ترین و ارزان ترین روش تقطیر خانگی است که طراحی و ساخت آن بمراتب کم هزینه تر از روشهای دیگر صنعت تقطیر است. در این روش تقطیر از یک دیگ تقطیر ظروف سلطانی بهمراه یک سطل که لوله مسی به متراژ لازم دیگ تقطیر در آن پیچانده شده است استفاده می شود.

عملکرد این سیستم طوری است که از سمت پایین سطل آب وارد می شود و از قسمت بالایی آب گرم خارج می گردد، این در شرایطی است که لوله مسی داخل سطل طوری طراحی شده است که از قسمت بالایی بخار حاصل از دیگ تقطیر وارد و از قسمت پایینی عرقیات حاصل از تقطیر با دما آب ورودی داخل سطل، وارد ظرف عرقیات شما خواهد شد. پس نتیجه می گیریم دمای خروجی عرقیات شما بستگی به دمای ورودی آب به داخل سطل کندانسور می باشد. ضمنا در نظر داشته باشید که خروجی دمای عرقیات شما نباید کمتر از 15 درجه باشد چرا که تقطیر خوبی نخواهید داشت.طرز استفاده از دستگاه عرق گیری خانگی

ظروف سلطانی انواع دیگهای 16 الی 100 لیتری جهت فروش و عرضه به مشتری دارد که بهمراه 3 مدل خنک کننده سطلی آبی عرضه می گردد:

- خنک کننده سطلی آبی سایز یک، مناسب دیگهای 16 الی 32 لیتری

- خنک کننده سطلی آبی سایز دو، مناسب دیگهای 41 و 50 لیتری

- خنک کننده سطلی آبی سایز سه مناسب دیگ 100 لیتری

مزایا دستگاه عرقگیری با کندانسور آبی:

قیمت ارزان - سرعت خروجی بیشتر نسبت به برقی و شیشه ای - تمیز کردن راحت تر آن بدلیل وجود لوله مسی کمتر - تعویض راحت تر کلیه قطعات آن ، حتی لوله مسی.

معایب دستگاه عرقگیری با کندانسور آبی:

مصرف یکنواخت آب - کارکرد سخت تر نسبت به برقی بدلیل استفاده از شیلنگ ورودی و خروجی آب.دستگاه تقطیر عرقگیری با کندانسور برقی

دستگاه تقطیر با کندانسور برقی


در این نوع از دستگاههای تقطیر از کندانسورهای برقی استفاده می شود ، طوریکه نیاز به مصرف آب ندارد. کارکرد این مدل از دستگاههای تقطیر طوری طراحی شده است که به متراژ لازم لوله مسی در فینهای آلومینیومی عبور داده شده است و در قسمت پشت آن یک عدد فن مکنده بهمراه پروانه پلاستیکی یا فلزی قرار گرفته است که در هنگام عبور بخار در داخل لوله مسی، فن موجود با قدرت لازم باد را به سمت داخل کشیده و گرمای حاصل از بخار داغ در ردیفهای پایین تبدیل به مایع می شود. این مدل از دستگاههای تقطیر با توجه به میزان زیاد لوله مسی و آلومینیوم موجود در آن که جهت حفاظت و کنداس کردن لوله مسی می باشد قیمت بالاتری نسبت به بقیه کندانسورهای ظروف سلطانی دارد.

کندانسورهای برقی ظروف سلطانی مجهز به دیمر بوده و از آنجائیکه کندانسور برقی یک چهارم ظروف سلطانی قدرت بالایی دارد با تنظیم سرعت آن می توانید یکنواخت بودن خروجی تقطیر دستگاه عرقگیری خود را تنظیم نمائید.

در نظر داشته باشید که به فاصله دو متر در قسمت جلوی آن نباید گاز و یا حرارت وجود داشته باشد چرا که گرما را به سمت لوله مسی می کشاند پس حرارت پایین فضای موجود باعث خنکی بهتر و سریعتر عرقیات شما خواهد شد.

ظروف سلطانی جهت دستگاههای تقطیر خود 2 مدل کندانسور برقی عرضه می نماید:

- کندانسور برقی سایز یک چهارم، مناسب دیگهای 16 الی 50 لیتری

- کندانسور برقی سایز یک اسب، مناسب دیگ 100 لیتری

مزایا دستگاه عرقگیری با کندانسور برقی:

عدم مصرف آب - میزان مصرف کم برق و صدای آن در حد فن های منازل - کارکرد راحت تر نسبت به بقیه بدلیل عدم استفاده از شیلنگ ورودی و خروجی آب.

معایب دستگاه عرقگیری با کندانسور برقی:

قیمت گران آن - سرعت کمتر خروجی تقطیر - عدم تعویض لوله مسی و قطعات آن بجز فن - تمیز کردن یک مقدار سخت تر سولفاته بودن مس بدلیل وجود لوله مسی بیشتر.دستگاه تقطیر عرقگیری با کندانسور شیشه ای

دستگاه تقطیر با کندانسور شیشه ای


در این نوع از دستگاههای تقطیر نیز از آب استفاده می شود شکی درش نیست که تقطیر با آب قدیمی‌ترین و ارزان‌ترین روش تقطیر است ولی در این روش از شیشه بجای مس استفاده شده است. عملکرد آن بدین صورت است که آب از قسمت پایین وارد محفظه لوله ای خواهد شد و با عبور از اطراف شیشه مارپیجی که بخار حاصل از عرقیات وارد آن می شود در قسمت بالایی کندانسور، آب گرم شده و در نهایت خارج می شود.

از معایب اصلی این کندانسور میزان مصرف آب زیادی است که هدر می دهد و برخلاف تصور خیلی از افراد که فکر می کنند می توانند آب گرم خروجی را با کندانسور برقی خنک نمایند این کار نیازمند منبع بزرگ 100 الی 150 لیتری است که یخ زیادی نیز در آن قرار داشته باشد زیرا آب این نوع از کندانسور بدلیل حجم کوچک آن سریع گرم می شود.

ظروف سلطانی جهت دستگاههای تقطیر خود 2 مدل کندانسور شیشه ای عرضه می نماید:

- کندانسور شیشه ای سایز شصت سانت، مناسب دیگهای 16 الی 25 لیتری

- کندانسور شیشه ای سایز هشتاد سانت، مناسب دیگهای 32 الی 50 لیتری و دو عدد کندانسور شیشه ای نیز مناسب دیگ تقطیر 100 لیتری می باشد.

مزایا دستگاه عرقگیری با کندانسور شیشه ای:

عدم وجود سولفاته شدن (ولی بایستی از رابط شیلنگ طوری مسی و یا رابط لوله مسی استفاده و پس از مشاهده سیاه شدن  عوض شود) - سرعت خروجی بیشتر نسبت به برقی.

معایب دستگاه عرقگیری با کندانسور شیشه ای:

مصرف یکنواخت آب و حتی بیشتر نسبت به سطلی آبی - کارکرد سخت تر نسبت به برقی بدلیل استفاده از شیلنگ ورودی و خروجی آب - شکننده بودن آن و نیاز به مراقبت فراوان.انواع کندانسور و خنک کننده دستگاههای تقطیر

ظروف سلطانی سعی بر آن نموده که مشتریانی که قبلا از مجموعه های مختلف دیگ تقطیر تهیه نموده است را نیز سرویس مناسب ارائه نماید. در این راستا اقدام به تولید و عرضه انواع خنک کننده و کندانسور برقی نموده است.
خنک کننده سطلی آبی در سه سایز 1 (مناسب دیگ تقطیر 16 الی 32 لیتری) - سایز 2 (مناسب دیگ تقطیر 41 الی 50 لیتری) و سایز 3 که مناسب دیگ 100 لیتری می باشد.
کندانسور برقی سایز کوچک مناسب دیگ های 22 الی 50 لیتری و سایز بزرگ مناسب دیگ تقطیر 100 لیتری می باشد.
خنک کننده شیشه ای سایز 1 مناسب دیگ های تقطیر 16 الی 25 لیتری - خنک کننده شیشه ای سایز 2 مناسب دیگ 32 و 50 لیتری و جهت دیگ تقطیر 100 لیتری بایستی دو عدد خنک کننده شیشه ای سایز 2 بکار ببرید تا سرغت تقطیر مناسب و بهینه داشته باشید.
لازم به یادآوری است ظروف سلطانی در جهت رضایت مشتری، کلیه لوازم را در بسته بندی های مناسب عرضه میدارد تا هیچگونه آسیبی به اجناس مشتری نرسد.لوازم تقطیر

بدون تردید افرادی که دنبال بهتر شدن محصول نهایی خود هستند، ناگزیر باید از آپشنهای مختلفی که ظروف سلطانی در سبد لوازم تقطیر گذاشته است استفاده کنند. این در شرایطی است که هر کدام از لوازم تقطیر به کیفیت عرقیجات شما کمک شایانی خواهد کرد. یک تقطیر منحصر بفرد در زمینه‌ی عرقگیری باعث خوشمزه نمودن محصول نهایی خواهد بود که هر کدام از لوازم تقطیر ظروف سلطانی می توانند در این مسیر راهنمای شما باشد، چرا که عزیزانی که در صدد عرقگیری در منزل هستند با دیگ‌های تقطیر ظروف سلطانی و انتخاب گزینه مناسب در نوع خنک کننده و از سوی دیگر استفاده از لوازم مورد نیاز تقطیر، می توانند به این مهم در صنعت عرقگیری در منزل دست پیدا کنند.