کندانسور های سطلی، برقی و شیشه ای

در فرآیند تقطیر مکانیزمی پس از دیگ تقطیر باید وجود داشته باشد تا بخار بوجود آمده حاصل از جوش، تبدیل به مایع شود. فرایند تقطیر نوعی روش استخراج اسانس است که به سالیان دور بر می گردد، این تکنولوژی تقطیر نسبتاً ساده بوده و قابل استفاده در مناطق روستایی نیز می‌باشد. تقطیر با آب قدیمی‌ترین و ارزان‌ترین روش تقطیر است که طراحی و ساخت آن ساده و کم هزینه می‌باشد. این روش به‌طور عمومی برای استخراج اسانس از مواد خشک یا پودر شده گیاهی (مانند ادویه‌های پودر شده، مواد چوبی پودر شده مانند پوست درخت دارچین)، گل‌هایی مانند گل محمدی و اندام‌هایی که بسیار سخت و محکم هستند.

 از سوی دیگر با توجه به محدودیت های مصرف آب نوعی از سیستم تبدیل بخار به مایع نیز وارد عرصه شده است که بنام کندانسور برقی عرضه می گردد. ظروف سلطانی با توجه به نوع دیگهای تقطیر موجود خود دو سایز کوچک و بزرگ (1/4 و 1 اسب) را در پکیج فروش خود دارد.

از طرفی نیز کندانسور شیشه ای نیز در فرآیند تقطیر ظروف سلطانی موجود بوده که مشتری قدرت تصمیم گیری بهتری در انتخاب محصول خود داشته باشد.

شایان ذکر است ظروف سلطانی نسبت به آزمایش تمامی آنان اقدام نموده و در صفحه چه نوع دستگاهی بخرم؟ به این موارد بصورت مختصر اشاراتی داشته است.